Słoneczny dzień, doskonała widoczność i równa, spokojna droga. Co mogłoby pójść nie tak? No właśnie. Na udostępnionym w internecie nagraniu widzimy, jak auto na niemieckich rejestracjach usiłuje wyprzedzić jadący przed nim samochód. Gdy się mu nie udaje, spycha go do rowu. Kierowca, widząc, co zrobił, zatrzymuje się i wysiada z samochodu. A później jakby nigdy nic wsiada z powrotem i odjeżdża.

Wszystko wydarzyło się 20 kwietnia, w środku słonecznego dnia. Pan Kamil jechał z tatą drogą z Kędzierzyna-Koźla w stronę Januszkowic (woj. opolskie). Na wysokości lasu kłodnickiego peugeot na niemieckich rejestracjach wyprzedził dwa jadące za nimi auta i zaczął mijać ich pojazd. Kiedy nagle zorientował się, że nie uda mu się skończyć manewru przed nadjeżdżającym z przeciwka samochodem, wrócił na swój pas.

Z impetem uderzył w bok auta pana Kamila i zepchnął je do rowu. – Kierowca kombi zatrzymał się, wysiadł z samochodu, odwrócił się, wsiadł z powrotem i odjechał bez słowa – opowiada mężczyzna. Do poszkodowanych wezwano karetkę. Na szczęście dzięki temu, że w porę zwolnili, nie stało im się nic groźnego. Samochód jest jednak nie do użytku.

Jak mówi mężczyzna w rozmowie z Fakt24, 2 lata temu ukradziono mu auto i sprawa została umorzona. Dlatego teraz, nie czekając na policję, sam przy pomocy internautów ustalił dane zbiega. – Na własną rękę znalazłem nazwisko sprawcy, jego adres zamieszkania, pseudonim, jakim innym autem się porusza i jego numery rejestracyjne. Wszystko przekazałem policji. I dalej cisza – mówi pan Kamil.

– Nie otrzymałem informacji, czy sprawca mial OC. To powinno stać się natychmiast, bo wtedy mógłbym wystąpić do ubezpieczyciela o auto zastępcze i zacząć naprawiać swoje. A tak czekam. Nie mam ani samochodu ani sprawcy – podsumowuje nasz rozmówca. I dodaje, że sprawa jest dodatkowo szokująca przez to, że mężczyzna mieszka ok. 100 metrów od komisariatu prowadzącego sprawę.

Zapytaliśmy policję, na jakim etapie jest postępowanie. – Sprawca został już przesłuchany. To 37-letni mieszkaniec Kędzierzyna – mówi sierż. Dorota Bagrowska z kędzierzyńskiej policji. – Mężczyzna przyznał się do winy. Zatrzymano mu prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się teraz sąd – dodaje w rozmowie z Fakt24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj